Witamy na naszej stronie

Pralnia chemiczna - zalety korzystania

Ocena: /10

Liczba ocen:

Oceń tą aktualność:

Gdy zbliża się kolejny sezon jesienno-zimowy, sięgamy po odzież wierzchnią. Kurtki, płaszcze i żakiety przez całe lato wisiały w garderobie, zatem bardzo możliwe, że nie są świeże i pachnące na tyle, aby ubrać je na siebie i wyjść. W związku z tym, stajemy przed koniecznością ich wyprania. I tu pojawia się dylemat – czy lepiej zrobić to samodzielnie w domu, czy powierzyć nasze ulubione ubrania pralni chemicznej.

W tym celu konieczne jest zatem zwrócenie uwagi na to, że odzież wierzchnia nie zawsze nadaje się do prania klasycznego w pralce mechanicznej czy nawet ręcznego w warunkach domowych. Wynika to z wielu powodów. Pierwsza sprawa to rodzaj materiału, z jakiego wykonany jest dany ciuch. Płaszcze i kurtki przeważnie są delikatne, bo uszyte są z mięciutkiej i milutkiej w dotyku tkaniny. Tym samym wrzucenie takich ciuchów do wirnikowego bębna maszyny może być czasem równoznaczne ze zniszczeniem ubrania. W pralniach chemicznych natomiast sposób prania jest zupełnie inny niż nasze pranie standardowe, które realizujemy w domu co tydzień. Zasadnicza różnica polega na korzystaniu ze specjalistycznego sprzętu w tego typu miejscach, których z kolei nie posiadamy w naszym mieszkaniu. Te suszarki czy pralki działają bardzo często na zasadzie oczyszczania na sucho. Jest to nieszkodliwe dla materiału i ciuch pozostaje w nienaruszonym stanie. Tym samym warto stwierdzić, że jest to o wiele pewniejsze, bo nie ryzykujemy, że ubranie się przedziurawi a tkanina zaciągnie.

Kolejna kwestia to środki czyszczące, jakie są używane do prania na co dzień, a preparaty, z jakich korzysta się w profesjonalnych pralniach chemicznych. W tym pierwszym przypadku, a więc prania w warunkach domowych, mamy do dyspozycji wyłącznie chemiczne detergenty, jakie znajdziemy w dowolnym sklepie z artykułami gospodarstwa domowego czy chociażby zwykłym supermarkecie. W pralniach natomiast jest zupełnie inaczej, bowiem tam używa się jedynie specjalistycznym substancji, które są przeznaczone typowo do płaszczy, kurtek, marynarek, żakietów i oczywiście opracowane tak pod względem składników, jakie zawierają, aby były optymalne do danego typu materiału, z jakiego wykonany jest prany w nich ciuch. Ponadto warto także dodać, że w pralniach chemicznych sam fakt korzystania z fachowych sprzętów wymusza również konieczność zastosowania do owych maszyn wyłącznie najlepszej jakości preparatów czyszczących. W przeciwnym razie uszkodzony będzie nie tylko ciuch, ale niekiedy nawet i urządzenie, które kosztuje kilkadziesiąt tysięcy złotych. Jakość prania w pralniach chemicznych z prawdziwego zdarzenia jest więc nieporównywalnie lepsza niż jakość prania w domu na własną rękę.

Charakteryzując zalety korzystania z pralni chemicznych, warto także zwrócić uwagę na to, że pranie samodzielne jest często bardzo ryzykowne. Nie każdy zna się na materiałach i ich właściwościach na tyle, aby wiedzieć jak należy poszczególne elementy garderoby prać i z jakich preparatów w tym celu korzystać. Nierzadko, zupełnie nieświadomie, doprowadzimy do skurczenia się ubrania czy wypłowienia kolorów. Czasami na ciuchach pranych nawet ręcznie w misce z płynem do prania ręcznego pozostają nieestetyczne, białe naloty po substancji. Wszystko to rezultat braku wystarczającej wiedzy na temat zarówno chemikaliów, jakie decydujemy się do prania zastosować, jak również i jakości tkanin i ich właściwości. W pralni chemicznej po raz kolejny jest wygodniej i łatwiej, gdyż to, co jest wybrudzone czy nieświeże oddajemy w zaufane ręce osoby znającej się na tkaninach. Mamy zatem gwarancję solidności wykonania zlecanej usługi.

Zdjęcia

wzorowe.com.pl © 2019. Wszelkie prawa zastrzeżone.